Повернутися до звичайного режиму

До уваги батьків!

Охорона школи з 03.09.2018 здійснюється ТОВ "Альфа - проф Україна" за кошти міського бюджету.

Охоронник: Андрєєва Лариса Григорівна

/Files/images/2016_2017/informaciya_dlya_batkiv.jpg

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

Не залишайте дітей без нагляду!

/Files/images/2017_2018/ДОВІРА.png

Ваші діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:

v про правила дорожнього руху;

v про правила пожежної безпеки;

v про безпечне поводження з піротехнічними виробами;

v про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;

v про безпечне поводження біля відкритих водойм і на воді;

v про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;

v про шкідливість тривалого перебування на сонці;

v про безпеку перебування в місцях можливих обвалів (яри, кар’єри, глинища);

v про небезпеку укусів диких та свійських тварин;

v про правила поведінки в громадських місцях;

v про обережність на залізниці;

v про необхідність слухатися батьків, учителів, вихователів і виконувати їхні розпорядження;

v про дотримування правил безпечної поведінки під час грози;

v про правила безпеки під час проведення екскурсій, походів, культпоходів.

Напередодні шкільних весняних канікул для учнів були проведені:

* Єдині уроки з безпеки дорожнього руху та протипожежної безпеки,

* бесіди щодо дотримання правил безпечної поведінки на водних об'єктах, з легкозаймистими матеріалами, токсичними речовинами та вибуховими предметами.

Нагадуємо Вам АЛГОРИТМ ДІЙ у випадку травматизму дитини:

1. Надати дитині першу долікарську допомогу
2. У разі необхідності викликати «Швидку допомогу» за тел.103 або звернутися до фахівців дитячої лікарні чи травмпункту.

3. Протягом доби повідомити класного керівника про нещасний випадок, що стався з дитиною.


ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Шановні батьки! Пильнуйте своїх дітей, не будьте байдужими до них, нагадуйте їм про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків!


Обережно! Дикорослі отруйні рослини!

Природа України багата на різноманітні рослини. Серед них зустрічаються дуже небезпечні для здоров’я. Щоб запобігти отруєнню, ніколи не їжте та навіть не куштуйте дикорослих ягід, плодів, кореневищ, якщо не впевнені, що вони їстівні.

При перших проявах отруєння відразу ж зверніться за кваліфікованою медичною допомогою, а до огляду лікаря треба декілька разів промити шлунок розчином соди або світло-рожевим розчином марганцю. Після цього можно випити міцного чаю, кави або злегка підсоленої води (для відновлення водно-сольового балансу). Головне - ніякого самолікування! Тому що чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

ДУРМАН. Однією з найбільш отруйних рослин є дурман.Це однорічна трав’яниста рослинна з гіллястим порожнистим стеблом. Листки яскраво-зелені з більш блідою нижньою поверхнею. Квіти великі, з лійкоподібними білими віночками. Плід – коробочка, покрита численними колючками. Вся рослина отруйна. Явища отруєння: сильний головний біль, сухість у роті, нервове збудження, психічні розлади.

БЛЕКОТА ЧОРНА. Росте скрізь – на дворах, пустирях, вздовж парканів та доріг. Стебло рослини клейкувате, в пухнастих волосках. Квіти подібні до квітів картоплі. Плід – двогнізда коробочка з кришкою. Розкривши коробочку і висипавши на руку насіння, маленькі діти можуть вкинути його до рота, приймаючи за зерна маку. Симптоми отруєння подібні до отруєння дурманом.

БОЛИГОЛОВ – друга отруйна рослина сімейства зонтичних. Місця виростання – городи, пустирі, рідше береги річок. Стебло до 60 – 180 сантиметрів, голе, гіллясте, в нижній частині з червоними плямами. Цвіте білими квітками, зібраними в зонтик, наприкінці червня – липня. Рослина неприємно пахне, якщо її розтерти між пальцями (запах миші). При отруєнні болиголовом потерпілі скаржаться на головний біль і запаморочення.

ЖИМОЛОСТЬ – кущ заввишки до двох метрів. Листки овальні, супротивні, з короткими черешками, молоді листки і гілочки в м’яких волосочках. Кора на старих гілках темно-сіра. Темно-червоні ягоди сидять попарно, так само розташовані і квіти (травень-червень), що мають жовто-білий колір.

ВОВЧЕ ЛИКО (вовча ягода) – одна з найотруйніших рослин середньої смуги. Невисокий кущ, який переважно росте в листяних лісах. Цвіте до появи листків, коли ще не зійшов сніг. Кора жовтувато-сіра з дрібними бородавочками. Листки обернено-ланцетовидні. Плоди – яскраво-червоні, овально-довгасті ягоди, солодкі на смак. Кілька з’їдених ягід можуть спричинити смерть. Кора також отруйна - вона легко здирається. Квіти подібні до бузку і мають тонкий аромат, схожий на запах гіацинта.


ОБЕРЕЖНО! Гриби!

Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.

Застерігаємо!

· Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.

· Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.

· Не збирайте гриби:- якщо не впевнені, що знаєте їх - якими б апетитними вони не здавалися;- поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення "бульба", оточене оболонкою;- з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих;ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;- "шампіньйони" та "печериці", у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.- не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, - вони не завжди відповідають дійсності.- не куштуйте сирі гриби на смак.Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.При обробці кип'ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.Обов'язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, - грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку.Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд - також може статись отруєння.УВАГА!Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:"Усі їстівні гриби мають приємний смак"."Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні -приємний"."Усі гриби в молодому віці їстівні"."Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів"."Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби"."Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні"."Отрута з грибів видаляється після кип'ятіння протягом кількох годин"."Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах".Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога при отруєнні грибами.

· Викличте "Швидку медичну допомогу".

· Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натиснііть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

· Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

· З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.Забороняється:Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування.


Запобігання отруєнь грибами, рослинами та їх насінням.

Осінь – пора збору грибів та плодів рослин.

Шановні батьки! Важливо пам’ятати: гриби, дикорослі рослини, їх плоди та насіння можуть викликати отруєння, що може зашкодити здоров’ю і, навіть, закінчитися смертю.

Щоб запобігти отруєнню, дорослим та дітям необхідно додержуватись таких правил:

-- дітям збирати гриби тільки з дорослими;

-- збирати гриби потрібно тільки ті, які ви добре знаєте;

-- ніколи не вживайте сирі, червиві, ослизлі, в’ялі й зіпсовані гриби;

-- будьте також уважними при збиранні ягід і рослин, не збирайте й не вживайте рослини та ягоди, які вам не відомі.

Здоров'я і навіть життя людини, що отруїлася грибами, залежить від того, наскільки своєчасно їй нададуть медичну допомогу.

При будь-якому отруєнні грибами або рослинами, навіть на перший погляд нетяжкому, слід негайно звернутися до лікаря.

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, проноси, судоми, посилене потовиділення, мимовільне сечовиділення. До приходу лікаря необхідно перш за все постаратися будь-якими засобами вивести отруйну речовину з організму. Для цього необхідно звернутися до дорослих, щоб допомогли промити шлунок і спорожнити кишечник. Шлунок промивають теплою водою, содовим розчином або слабким розчином марганцевокислого калію.

Постраждалому не можна самому йти в лікарню, а також бігти або їхати на велосипеді. Це може сприяти швидкій дії отрути. Тому хворий до госпіталізації і в період перебування у лікарні повинен дотримуватися суворого постільного режиму.


Правила безпеки біля водоймищ та на льоду

Аналіз загибелі людей під час зимового періоду на водоймах показав, що незважаючи на певні запобіжні заходи, мають місце грубі порушення правил поведінки на льоду що призводить до трагічних випадків.

Сумна статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти. До груп підвищеного ризику в першу чергу відносяться діти.

Для попередження нещасних випадків треба виконувати наступні рекомендації:

· У жодному разі не виходьте на тонкий лід.

· Перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Але категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші.

Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місцях, де б’ють джерела. Міцність льоду тут послаблена течією.

· Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.

· Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.

· Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження, негайно знайти тепле приміщення.

Надання першої допомоги:

· Особі, яка провалилась під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, не підходячи близько до неї. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього. Не поспішаючи, треба допомогти постраждалому вибратися з води.

· Витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого - небудь за лікарем.

· Чекати прибуття лікаря, прийняти міри для надання першої допомоги.

· Взимку або в холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, палатку чи машину, зняти мокрий одяг, зробити компрес з одеколону, води або спирту, надіти сухий одяг, напоїти гарячим чаєм або кавою.

Звертаємося до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними перебуваючи на водоймах та поблизу них, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах.

Забороняйте дітям бавитись на льоду без Вашого нагляду. Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!


ОБЕРЕЖНО, БУРУЛЬКИ!

Сильні снігопади та зміни температури сприяють утворенню бурульок на покрівлях споруд.

У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Шановні діти, проходячи повз будинки в період танення снігу, обходьте ділянки, на яких звисають бурульки.

Пам’ятайте про власну безпеку, бережіть себе!


Однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини у світі є жорстоке поводження з дітьми. Без подолання цього згубного явища не можливо створити умови для повноцінного розвитку дитини, реалізації її особистості.

Близько половини дітей в Україні страждають від жорстокого поводження з ними в сім’ї.

Правові й організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження такого явища, визначає Закон України «Про попередження насильства в сім’ї», прийнятий у 2001 році.

Наслідки неуважного ставлення до дітей, насильства чи жорстокого поводження з ними можуть виявлятися у таких формах поведінки: прагнення кудись бігти, сховатися, або у вигляді глибокої загальмованості, заляканості, зовнішньої байдужності до оточуючого середовища. У дитини, охопленої переживаннями страху, тривоги, депресії і гніву, розвивається почуття власної неповноцінності.

Із 100 випадків фізичного насильства над дітьми приблизно 2 закінчуються смертю дитини.

Фізичне насильство в сім'ї – це умисне нанесення одним членом сiм’ї іншому члену сiм’ї побоїв, тiлесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фiзичного чи психiчного здоров’я, нанесення шкоди його честi i гiдностi.

БУДЬ-ЯКЕ НАСИЛЬСТВО НАД ДИТИНОЮ ТА ЇЇ ЕКСПЛУАТАЦІЯ ПЕРЕСЛІДУЮТЬСЯ ЗАКОНОМ. ЗОКРЕМА ПОКАРАННЯ ЗА ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ДІТЕЙ ПЕРЕДБАЧЕНО КРИМІНАЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ:

- умисне вбивство дітей – статті 115, 116;

- доведення дітей до самогубства – стаття 120;

- нанесення тілесних ушкоджень – статті 121-125;

- побої та мордування – стаття 126;

- катування – стаття 127;

- залишення у небезпеці – стаття 135;

- насильницьке донорство – стаття 144;

- викрадення дитини – стаття 146;

- захоплення дітей в заручники – стаття 147;

- торгівля дітьми та незаконне переміщення за кордон – стаття 149; експлуатація дітей – стаття 150;

- СТАТЕВІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ДІТЕЙ – СТАТТІ 155, 156;
- зловживання опікунськими правами – стаття 167 тощо.
Кiлькiсть переглядiв: 667