Повернутися до звичайного режиму

Ліцей був заснований у 1971 році. З 1996 року має статус ліцею з українською мовою навчання

/Files/images/01_Герб.jpg

Герб ХЛ № 139 складається з двох основних частин:

- книга та перо - символізують навчальний процес і знання;
- соняшник і веселка - символи дитячого об'єднання "Соняшник", органу учнівського самоврядування.
Прапором школи вважається прапор Веселкової країни, тому що в нашій школі діє дитяче об'єднання «Соняшник», члени якої працюють за сімома напрямками. Саме ці напрямки відображені на Веселковому прапорі.

ГІМН ЛІЦЕЮ

Слова:Чмарової О. М.Музика: Серпокрила В. В.

1. Зайди до школи і забудь тривоги,

Бо тут панують мир і доброта.

На тебе ждуть незвідані дороги,

Якщо є у житті своя мета.

ПРИСПІВ:

Ти школу завжди поважай,

І слів на вітер не кидай,

Стань добрим, щирим, справедливим,

Люби й шануй свій рідний край! (2 р.)

2. Нам в рідній школі весело і просто,

Бо нас навчають кращі вчителі.

Ти зрозумієш, ставши вже дорослим,

Що школа – краще місце на землі!

За 38 років з ліцею було випущено 3165 учнів із середньою освітою, з них 1435 нагороджено Похвальними листами, 62 - золотими медалями, 37 випускників були нагороджені срібними медалями.

Директор Сєнік Людмила Степанівна очолює ліцей з 2011 року.

ліцей пишається своїми випускниками, серед яких є багато висококваліфікованих спеціалістів у різних галузях науки, мистецтва та промисловості, у тому числі вчителі нашого ліцею, працівники управління освіти.

Особливістю нашого ліцею є дитяче об'єднання «Соняшник»(засновано у 1998 році), яка входить до Всеукраїнської Федерації дитячих організацій України. Об'єднання налічує 15 загонів та 5 загонів Барвінчат, а це понад 600 дружних, веселих, завзятих, творчих учнів школи.

Кожень учень має змогу розвивати свої здібності та підвищувати інтелект на заняттях Малого наукового товариства "Паросток".

Учні ліцею беруть активну участь у Всеукраїнських експедиціях "Сто чудес України" і "Краса та біль України", за що неодноразово нагороджувалися грамотами Станції юних туристів м. Харкова.

Ліцей співпрацює з вищими навчальними закладами:

1. Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
  2. Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди.
  3. Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова.
  4. Харківський національний університет внутрішніх справ.
  5. Харківська національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого.
  6. Національний фармацевтичний університет.
  7. Харківський автодорожний університет.
  8. НТУ "Харківський політехнічний університет".
  9. Харківський аерокосмічний університет.
  10. Національний університет цивільного захисту України.
  11. Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця.