/Files/images/Дети на дороге.jpg

Увага, діти на дорозі!

Діти — категорія учасників дорожнього руху, предмет окремої уваги Державтоінспекції. Тема профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму вічна, бо є, власне кажучи, не темою, а постійним процесом виховання, формування необхідних навиків поведінки дитини в такому небезпечному місці, яким є для людського життя дорога. Звичайна дорога, знайома оку до найдрібнішої деталі, і незбагненна в тому, які несподіванки вона приховує в собі.
Практично кожна третя дорожньо-транспортна пригода в Україні сталася з вини дітей, тобто через незнання неповнолітніми чи свідоме ігнорування ними Правил дорожнього руху.
Щороку тисячі пішоходів, дорослих та дітей, травмуються та гинуть на дорогах і в автокатастрофах. Профілактика автотравматизму вимагає від дитини вміння самостійно аналізувати дорожню ситуацію, запобігати порушенню правил пішохода, правильно діяти в екстремальних ситуаціях. Особливо важливо розвивати дитячу спостережливість, швидкість реакції.
Дитячий травматизм на автодорогах завжди був однією з болючих тем. Природно, що маленькі пішоходи не мають життєвого досвіду, не можуть так швидко орієнтуватися й оцінювати обстановку на дорозі, як дорослі. А неконтрольовані енергійність і допитливість іноді призводять до трагічних наслідків.
Багато навчальних закладів розташовано так, що школярі, щоб потрапити на уроки, змушені переходити дорогу. Як правило, пішохідні переходи біля шкіл обладнані належним чином — застережними знаками, відповідною розміткою. Але водії, особливо останнім часом, досить часто ігнорують Правила дорожнього руху навіть на таких переходах. Та й діти не завжди дисципліновані, особливо на початку навчального року, після тримісячних літніх канікул. Часто вони наслідують вчинки дорослих: батьків, старших товаришів, знайомих. Діти мало думають про небезпеку і наражаються на неї, переходячи вулицю в непередбачених для цього місцях, несподівано вибігаючи на проїжджу частину перед транспортом, що наближається, або з-за об’єктів, що обмежують видимість.

Чимало турбот виникає у працівників Державтоінспекції з початком нового навчального року. Зазвичай, у перші дні вересня спостерігається сплеск дитячого дорожньо-транспортного травматизму, викликаний тим, що діти за літній період, перебуваючи на відпочинку, відвикають від інтенсивного дорожнього руху.

Основне завдання батьків — навчити дітей орієнтуватися на вулицях та дорогах, виховувати інстинкт самозбереження, розуміння загрози життю і здоров’ю від автотранспорту, допомогти оволодіти правилами адекватної, безпечної поведінки. Варто пам’ятати, що знання правил дорожнього руху не позбавляє небезпеки, бо водії автотранспорту, як і чимало пішоходів, порушують їх.
ДАІ постійно проводить профілактичні рейди по недопущенню пішоходами порушень Правил дорожнього руху. Але дехто з пішоходів керується таким правилом: якщо інспектор ДАІ поруч, то не порушать, а коли він відсутній — бажання скоротити шлях і перейти дорогу в заборонному місці більше, ніж дотримуватися норм власної безпеки на дорозі

2016/2017 навчальний рік

В рамках Місячника безпеки дорожнього руху 01.09.2016 року в усіх класах школи був проведений Єдиний урок з безпеки дорожнього руху

/Files/images/2015_2016_nr/DSC_0458.JPG