Діти самі вдома: основні застереження та поради батькам під час карантину

Шановні батьки та діти!
У зв’язку з оголошенням про введення у школах карантину діти залишаються вдома. Добре, якщо є бабусі, сусідки, знайомі, які можуть придивитись за дитиною. А якщо нема? Про що треба пам'ятати, чим зайняти дітей, коли вони вдома самі?
НАЙГОЛОВНІШЕ, КОЛИ ДИТИНА ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВДОМА САМА, ВОНА ПОВИННА ЧІТКО УСВІДОМИТИ: Є РЕЧІ, ЯКИХ РОБИТИ НЕ МОЖНА ЗА ЖОДНИХ ОБСТАВИН:
- НІКОМУ НЕ МОЖНА ВІДЧИНЯТИ ДВЕРЕЙ, НАВІТЬ ЯКЩО ЦЕ ПРИЙШЛА СУСІДКА ЧИ ПОДРУГА МАМИ. ВХІДНІ ДВЕРІ ПОВИННІ ВІДЧИНЯТИ ЛИШЕ ДОРОСЛІ. ПОЯСНІТЬ ДИТИНІ, ЩО У ВСІХ БЛИЗЬКИХ Є КЛЮЧІ ВІД КВАРТИРИ;
- НЕ МОЖНА ПО ТЕЛЕФОНУ НЕЗНАЙОМИМ ЛЮДЯМ РОЗПОВІДАТИ, ЩО ВОНА (ДИТИНА) ЗАРАЗ САМА ВДОМА, А МАМА ПРИЙДЕ ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ ГОДИНУ. І ВЗАГАЛІ НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ДИТИНІ ВСТУПАТИ В ТРИВАЛІ БЕСІДИ ЗІ СТОРОННІМИ;
- НЕ МОЖНА НІЧОГО КИДАТИ З БАЛКОНА ТА З ВІКНА. ДО ВІКОН ВЗАГАЛІ КРАЩЕ НЕ ПІДХОДИТИ І НЕ ВИЗИРАТИ НА ВУЛИЦЮ. НА ВІКНА КРАЩЕ ПОСТАВИТИ СПЕЦІАЛЬНІ БЛОКУЮЧІ ЗАСУВКИ, ЩО ЇХ ДИТИНА НЕ ЗМОЖЕ САМОСТІЙНО ВІДКРИТИ;
- НЕ МОЖНА ГРАТИСЯ З ЕЛЕКТРОПОБУТОВИМИ ПРИЛАДАМИ ТА ГАЗОВОЮ ПЛИТОЮ;
- НЕ МОЖНА ЗАЛИШАТИ БЕЗ НАГЛЯДУ ГАЗОВУ АБО ЕЛЕКТРИЧНУ ПЛИТУ, ЯКЩО НЕЮ КОРИСТУЮТЬСЯ;
- ТРЕБА БУТИ ОБЕРЕЖНИМИ ПІД ЧАС КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ, В ТОМУ ЧИСЛІ КОМП'ЮТЕРОМ АБО НОУТБУКОМ;
- НЕ ДОПУСКАТИ ПУСТОЩІВ ІЗ СІРНИКАМИ АБО ЗАПАЛЬНИЧКАМИ.

БІЛЯ ТЕЛЕФОНУ ПОВИНЕН БУТИ СПИСОК ПОТРІБНИХ НОМЕРІВ (ВАШ МОБІЛЬНИЙ, ТАТІВ, ТІТКИ, БАБУСІ, І Т.Д.), ЩОБ У РАЗІ ЕКСТРЕНОЇ НЕОБХІДНОСТІ ДИТИНА ЗНАЛА, КУДИ ЇЙ ТЕЛЕФОНУВАТИ. І ОБОВ’ЯЗКОВО ПОЯСНІТЬ ДИТИНІ, В ЯКИХ ВИПАДКАХ ТРЕБА ТЕРМІНОВО ДЗВОНИТИ ТА КЛИКАТИ НА ДОПОМОГУ:

101, 102, 103, 15-62

/Files/images/2019_2020/5558.jpg

Шановні батьки!

Пропонуємо вам разом з дітьми переглянути відео «Безпечна поведінка в побутових умовах»

/Files/images/2019_2020/79.jpg

/Files/images/2019_2020/59.jpg

Правила поведінки на воді

ІЗ НАСТАННЯМ ТЕПЛОЇ ПОГОДИ ЧИМАЛО ГРОМАДЯН ВИРУШАТЬ НА ВІДПОЧИНОК ДО ЛІСУ ЧИ ПОБЛИЗУ ВОДОЙМИЩ
Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок. Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачним, але вона може завдати багато неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді

/Files/images/2019_2020/voda.jpg

Всім варто пам’ятати, що безпека на воді це: правильний вибір обладнаних місць купання, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Основні правила поведінки на воді, біля водоймищ

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.
Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення правил поведінки на воді дітям.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

· діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
· вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
· не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
· не можна запливати за обмежувальні знаки;
· слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
· якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
· не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
· не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
· не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
· не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
· не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
· купатися рекомендовано вранці i ввечері;
· не слід купатися наодинці;
· не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
· не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.
· не забувайте, що вода несе й небезпеку!

/Files/images/2019_2020/30.jpg

/Files/images/2019_2020/69.jpg